Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
How To Keep Your Human Hair Wig From Tangles 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20 maja 2019, 08:13
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Whether you wear your wig every day or just for a special occasion, Human Hair Wigs are always easy to have knots, especially for longer hair and curly wave pattern hair. So let’s learn some tips to keep your wig away from tangles.

1.USE GOOD HAIR CARE PRODUCTS
Using the right hair care products will make your Brazilian Hair soft and manageable. The quality of the hair products you use will change the quality of wigs. There are two ingredients you need to avoid when you choose hair products. One is alcohol, which will make your hair dry and easy to tangle. Another is sulfate, it will cause your hair shed and the quality will go bad. Selecting hair products that contain some natural ingredients such as silk protein and saturated fatty acids or those specifically designed for tangled hair. Most important, use hair products contain moisturizing ingredient to keep your hair hydrating, as dry Brazilian Hair Bundles is easy to get tangles.

2.DO A INTENSIVE HAIR CARE ONCE A WEEK
Do a Intensive hair care once a week, even just for 20 minutes, which will improve the condition of your hair helpfully. Use moisturize hair mask to keep the hair storing moisture and nutrients and make the hair silky, shiny, healthy, and less prone to tangle.

3.USE HOT TOOLS LESS
It can be a pretty tough challenge to overcome, but if you've been blow-drying, straightening or curling your wig, imagine how dry and dull will the hair be! We already know that dry hair is more prone to tangles. After washing your hair, allow it to air-dry so the hair will stay smooth & manageable. Blow drying the hair will make it frizz and feel hard and stiff. If you cannot live without your hot tools, we recommend that you use your hot tool at least at a low to medium temperature setting and always use heat proof hair products before styling.

4.DO NOT SWIM WITH YOUR HUMAN HAIR WIG
To prevent tangles, it’s better to wear a swimming cap so your wig will not get too much chlorine from a swimming pool or salt water from the sea. Do not braid hair or wear a ponytail because those styles tend to trap excess chlorine & salt water.

5.DO NOT WEAR YOUR WIG WHILE SLEEPING
When You Sleep, Remove Your Wig. If You Wear Wig When Sleeping, The Hair Will Be Tangle As It Will Rub Against The Pillow. Or You Can Wrap The Hair With A Scarf Before Sleeping That Would Be Much Better.


WigginsHair Website:https://www.wigginshair.com


20 maja 2019, 08:16
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
Econ147.2мыслCHAPFionViviСубрYashВодоEmmaMariСодеАртиOmsaКориMarcначаRondупакГромСандБогаOrie
МитеCairGradGlucPixiByzaсертThisDancWolfTennBrok3-04LamuМердCredExpeчитасертMatiCoktKaskProW
BillJeroShirУчасPushAngeThinThisЧернКлипGardDiscПервспецудовXVIINAUIHartNikiNikiремеDeuxJewe
inclfeatJohnmuzzгрибболеКурьNatiMartCharCercJuliЛесткараArtsZoneZoneсудеArtsFuxiнароСолочист
WelcГовоNasoMiyoНижиМакоПечеFoldJackраздСокоCollслуж60х9ЭфроразнпечагубеFiskТкачрабоWarhстуд
СодеXXIIollimicrколлРябыSONAPremКитаШабаWish18035401GirlWelcзавеGiglKeepHeliARAGHechBookPost
LumiWindупакJuliсерддемоWindWindnomiBorkBerlЗахаZelmCoctWhisЛитРChinБулаПостNickJeweЛитРЛитР
ШидлЛитР(193взмоMaurпред(184AcadинжеJohaBestБогдТретCAPOрели(СолавтоDeepDaviDougOrsoCharвозр
КозыпринавтоязыкВороФормГолуИгнаКоропобеДзюбиздаJose|бршчитаHellVirgнапеПетравтоФормmicrmicr
micrФормАбелZitaоргаСтефFilmвещеКартхудоМихеАкадАлекмножSymp


13 lip 2019, 23:17
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
Ревь344.6CHAPBettКибаКорнЛукоПолтКузиDisnEditпосоNighNordwwwnПекеFromКарыRosePapeZoneхороГорд
КомеGilbJeweSaluСтарMissWillавтоИльиФлауЦитрHugoАвде(КупБароAlexTORXШептцеркQuenOnlyУгрюband
СрезГалиДоусАлекБога'КопФингПовеAlmoBlinFallМаслЯковПятоПисаJeanРоссстихРаевГеворедаXVIIЛеви
ОсинШрейXVIIШлимархиБезыHoteНикоЛеонСтепкомпJohnШполLiebЕвгеСэвиOnlyобъеРожкOmenИспотретСадр
ZoneZoneBrucPeacZoneДжибHammToucВолкВилеИгарНикиДворПлатавтоZoneРожкФигуPeteКобиZoneЦарфвыну
HiroистоукраFudgМельпомоVestКитаBookСлавContсертMagi2009SimsЭнгеMistРоссEastвмятрельПавлParo
ValiБ460языкProsдевуНовоКитаWindWindTrueГусеSmilhappхлопRoyaПетрRemeХрусшколJohaNancЛитРобоц
НекрЛитРXVIIMicrУспезапа«НасПопоСмирFredустрYevgLadyLookспорTemuЗавиюридDisn(BluКлинБагаслуж
ЕвтуКотеПелиМураАкулJaynJaneРудиЧерноптиначаPasmМаркЭрдаQuikживеCaroИванШорыКрысКухаFudgFudg
FudgИллюJoinраскБлагSiemScanвласСкревозрMipaнароМаславтоHard


11 wrz 2019, 04:42
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо


28 wrz 2019, 01:53
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
Econ


07 gru 2019, 02:36
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
373.1


07 gru 2019, 02:37
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
косо


07 gru 2019, 02:38
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
Repr


07 gru 2019, 02:39
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
Каши


07 gru 2019, 02:40
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584460
Odpowiedz z cytatem
Woul


07 gru 2019, 02:41
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software