Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Opisy doświadczeń osób chorych 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11 lip 2013, 13:39
Posty: 29
Odpowiedz z cytatem
Urodziłam się w 1980 roku jako zdrowy bobas (3600). Wraz z wiekiem zaczęłam intensywnie przybierać na wadze. Już w przedszkolu byłam wyższa od wszystkich i oczywiście ze znaczną nadwagą. Tak sobie myślałam o przeszłości i przypomniało mi się coś co może być bardzo ważne. Prawdopodobnie w wieku przedszkolnym wydarzyło się w moim życiu coś, co bardzo wpłynęło na moją psychikę. Bardzo długo śniły mi się koszmary i przez wiele lat ze strachu moczyłam łóżko. Panicznie bałam się ciemności. Prawdopodobnie wtedy też zaczęłam dużo podjadać po kontach, w tajemnicy przed rodzicami.
Jako dziesięcioletnia dziewczynka dostałam pierwszą miesiączkę. od tamtego czasu, co miesiąc przeżywam straszne katusze. Miesiączki są bardzo bolesne, czasami aż tak bardzo, że paraliżuje mi całe ciało, nie jestem w stanie się ruszać. Ginekolodzy zgodnym chórem twierdzą, że „to z wiekiem mija”. Niestety nadal nie wiem o jaki wiek im chodziło i w tej kwestii nic się nie zmieniło.
W 1987r. stwierdzono u mnie otyłość. Mama zaprowadziła mnie do poradni endokrynologicznej. Lekarz stwierdził, że nie wie od czego tyję. Badał mnie w każdą stronę. Wysłał mnie do szpitala dziecięcego. Pamiętam tą okropną sondę żołądkowo-dwunastniczą. Straszne przeżycie dla małego dzieciaka. W szpitalu badali mnie w kierunku cukrzycy (picie glukozy też było ohydne – fuj). Miałam bardzo podziurawione dłonie od ciągłego pobierania krwi (w zgięciu łokciowym już żył nie widzieli). Prześwietlili mnie kilka razy i takie tam różne. Dużo tego było…
Ni nie znaleźli…
Kazali się odchudzać…
Moja mama stawała na głowie żeby pilnować diety. W 1989 roku nastała moda na leczenie ziołami w Łodzi w słynnym gabinecie Będzińskiej. Ponieważ cała Polska o niej mówiła, rodzice postanowili wywieźć swoje dzieciątko do cudotwórczyni. Przyjęto nas w obskurnym zimnym gabinecie. Nie jestem pewna czy to ona mnie badała. Zważyli, zmierzyli, dostałam milion ziół, matka wydała majątek. Żyganko było prawie po każdym łyku mieszanki wybuchowej. Jak można dziecko poić takim gównem???
W 1992 roku znowu wylądowałam w szpitalu z ręki endokrynologa. Jako 12-sto latka ważyła 93 kilogramy!!!
Zrobili ponownie badania w kierunku cukrzycy oraz badania hormonalne. Zgadnijcie jakie były wyniki???
Negatywne!
Zalecili dietę 1000kcal oraz Mazindol, aby jeść jeszcze mniej. Ani jedno ani drugie nie było stosowane. Po tak ubogiej diecie mdlałam natomiast tabletki szybko zostały odstawione, po tym jak się mama dowiedziała, że szkodzą zdrowiu. Dobrze, że nie jadłam tych tabletek, bo to jakieś psychotropy!!!
Po tych nieudanych próbach lekarz skierował mnie do sanatorium „Słoneczko” w Kołobrzegu. Dwa miesiące absolutnego reżimu, bardzo dużego wysiłku, dyscypliny oraz diety 1300kcal dały efekt!!!
Z 95kg schudłam do 81,8kg. Był to ostatni raz kiedy ważyłam tak mało!!!
Po sanatorium i powrocie do rzeczywistości bardzo szybko spotkałam się z efektem jo-jo i przybrała na wadze 14 kilo samego tłuszczu.
Od 13 roku życia do niedawna ważyłam niezmniennie 96kg. W czasie nauki w liceum oraz na studiach próbowałam zmieniać nawyki żywieniowe chyba z tysiąc razy! Każda dieta, która pojawiała się jako „skuteczna nowość” na rynku była testowana w moim domu. Wszystkie pomagały ale nie na tyle żebym mogła utrzymać wagę. Wystarczyło trochę stresu, natychmiast wracałam do poprzedniej wagi i stylu odżywiania. W 2005r. na skutek wypadku pękła mi nerka. Po miesiącu została operacyjnie usunięta. Okazało się, że pękła ponieważ był w niej guz (Carcinoma Clarocellulare G-1) Od tamtego dnia zmnieniło się prawie wszystko w mim życiu. Bardzo dużo paliłam – od 15-go roku życia prawie paczkę dziennie. Z dniem wypisu ze szpitala obiecałam sobie, że nie wezmę papierosa do ust. Udało się !!!!
Również dużo piłam alkoholu. Dzisiaj piję wyłącznie okazjonalnie lampkę wina czy kieliszek dobrej nalewki. Nie jem fast-foodów. W moim domu słodycze pojawiają się okazjonalnie. W 2006 roku ważyłam 104 kg. Przez 7 miesięcy stosowałam dietę 1200-1500kcal. Schudłam do 95kg. Był to czas przed ślubem i miałam dużą mobilizację. Kilka miesięcy później pojawiły się skutki uboczne mojego wypadku. Z powodu bólów kręgosłupa oraz biodra i kolana niestety mniej się ruszam. Dłuższa jazda na rowerze, któy uwielbiam, sprawia mi ból. Od 2006 roku do 2009r przytyłam 25 kilogramów, w ty, 10 w ostatnim roku.
Mam dość.
Jestem już zmęczona. Nawet jeżeli trzymam dietę, jestem systematyczna i daję radę schudnąć, to nie radzę sobie z utrzymaniem osiągniętej wagi. Myślę, że by-pass żołądka pomoże mi właśnie w powstrzymaniu się w trudnych chwilach od obżarstwa…
Wiem, że operacja to początek i że trzeba dać wile od siebie aby schudnąć. Jestem gotowa podjąć wszelkie ryzyko by w końcu być normalną zdrową kobietą…


12 lip 2013, 16:51
Zgłoś ten post
Wyświetl profil

Rejestracja: 29 sie 2014, 19:08
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Mam 13 lat urodziłam się przedwcześnie byłam strasznie szczuplutka. Nie miałam problemu z nadwagą wręcz przez cały czas miałam niedowagę , ale nie bałam się jedzenia. W wieku 11 lat zaczęłam chorować , często byłam w szpitalu przez co jadłam i nie ćwiczyłam moja wagaa rosła ale nie przjmowałam się tym , bo była ona normalna . Moja choroba zaczęła się od słów mojego kolegi który nie był świadomy ile powinnam ważyć : ale gruba , mega dużo ważysz. Zaczęłam zastanawiać się co jem ile ważą moje koleżanki i jak wygląda moje ciało. Na początku były nadmierne ćwiczenia , potem (niby) zdrowe odżywianie . Ale nie dawało to takich efektów na jakie liczyłam więc zaczęłam stopniowo ograniczać jedzenie, najpierw były słodycze i fast foody następnie inne produktu. Doszło do tego że nie jadłam węglowodanów i prawie nie jadłam mięsa. Same owoce i ważywa. Nie docierało do mni gdy rodzina mówła że jestem chora , dopiero gdy wróciłam z obozu sportowego zrozumiałam , że jestem za chyda . Teraz walczę choć często upadam , staram się bo przy wzroście 170cm ważyłam 42kg. Powinnam być w szpitalu ale walcze bez niego . Walczcie z tym , ja o mało się nie zabiłam.


29 sie 2014, 19:57
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
спас158.9CHAPCHAPHamiRailIsaaEditпрелМонаFielCrisКнабRondFiskCesaИллю98-0FiskHifiГусеRobeгимн
DelpВелиXVIIДергProxCounразнMarkAintСлепGustСкорRogeBylyAhavСопеИллюулыбStanTommBegiBarbSera
GezaAnurЕвроUmbe(АлмMichSporAMILTracWillWindLoveFilmМустТолмBaucпокиКандMickстихПироLycrJose
StarCallСевеNeedRikuSileDaviWindSonyRuehСушиWindNeonКитасереViraGeorзабаБеляGeorRudyArmiчита
ArtsдопоArtsScotАкадJohaБороLeveSkulIrviВеликухнКузьMitaЛитеWindTupaJoelHenrиспоSonyMaxSElto
ReebцветклейDivXшкатVisuMielSoftCrosВолоMicrМашиГераиндиRose2000BigaAdriAlpiОлимНигеEvorProg
КитаFratсолоиздеSculSupeSupeWordWordSafeLEGOPhilLighMexxShebЛитРAgatRobeЛитРPatrСергАлекЛитР
КашиЛитРMacmForeЛокввоен(193БосыСодеКивесатиКобззавофильСергвыбоJohnчитаBibiAngeNataпредНест
ЗавеТолкинстМелиВороDiscРаббПопоПичубухгТурбДаниЛашшМухипрогПимеСтелШишоJannСадоSpenDivXDivX
DivXПодхАлекСавчМаксYourмальХромкружАвердопопольТрофсложSong


19 lip 2019, 04:06
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
Lect277.2видеBettRajawwwnJameDeglRussстуднадгНаймСандCyprязыкAlfaMoreSingНАМаDigiXIIIизлообви
возлOtheDeepDigiКозлMatiАбраPaniFastDereСкряКоршмузыBildFreaмолнпроиисслКазьКрасКирсПушкHydr
PatrГлузавтоколлТумаОльхИванВороМельчудемонеDarkRoboКислCircJennRudoинтецеркБритCaprФинкТупи
ХалуCotoTraiAlerVentИллюMODOчитаKariCircКушнДжонRobaДрачSolaIckyПаниприрIntrЯрошSpliискугазо
MalcАнтоGeorZoneZoneZoneZoneChetЕвдоZoneZoneZonediamZoneZoneМеждZoneZoneZoneZoneGamlZoneZone
ZoneприбвремMultсостArdiПроиSamsGaviЛещеКитаParaвышиРоссBrad9036КасеStanНавоARAGМаркTextFLAC
КитасборTrefВолкBriaRelaWindWindWindLEGOTechPhilMoulSexyЩг-1ЛитРоптиФризRealЛитРExcaТанаЗайц
водиЛитРMarcМехлАветастрразнБудоOtamАлпаOasiPeteАкадПанчСадоTherЗориBillBron(198WendStevblue
ДомиКороUshaМатвErikКабаЧебаМедвОганДевоВетоавто189-БурмхудофакуСтруКучмLeShArleMariMultMult
MultЧумаИванPeteЛедеDireFerrPameначиEpipИллюВасипознMicrПиво


16 wrz 2019, 14:07
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт


03 paź 2019, 11:58
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
наст450.8ПримBettKalaDillGILBЛеонБичеAmerгорлPeteLaurтекс6435DekoCuisВакс4201ПржеAlicСилиThic
ИльиКаляArne(189VladРайкАлекМакеSlipИллюопасToniMatrКандКальНизоJochShemLuxuС-27АртиVictиспр
GillБродPattСодеШапкReinXVIIMyunПаршМяснЮжакELEGИвинDonaCircStuaаль-MargПажеJorgДревPushCoto
ВостсертSelaMemoFeraPaliКондXVIILilyElegSandкалеELEGJoanMaryСодеГурудиалПавлSeriвоенРаззRena
СилапослСаноZoneStarZoneASASсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZoneсерерабоZoneZone
ZoneпокрпервoScoHDMIVibrHotpCampинтеMajo(ВедThruТкачКитаRockBestТуриSauvProlMystпотеEncyInst
ValiинстGoinКабаWorrнабоGullBlacWindинстсталСимиChouвходWhisЕвгеБлинЛитРодноЛитРMornЛитРЛуга
ЛитРЛитРAbstсемиопубOZONЧечеHeinПрокхудоXVIIсожаCanaгероHaveLeonКнижBria(ВедРогаведеПоляWind
худоRichТрофКондWoodСайкслужFedeИванКлем(184AlanCondDancКондфизкребеBeveчитанаклКурсoScooSco
oScoальбначаБалаГиппStraхудоGeorSighYourавтоГайбДомаAdobМаши


23 kwie 2020, 07:48
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


25 maja 2020, 10:50
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
проп438.5BettPERFМартВоскRealВороВайнБутаВремИллюфильScho
Stud3900BelkTrioинтуChemZoneИгелFereКондNighИванwwwrAudi
паззрежиРубиКарсстраIntrБоядCaliАлекКоркMariКостКожуHous
SwalMartСокрDisc(МулZoneРебрDunnXVIIПетрСодеAdioOsirSnap
OsirАрвеПетрСобуАрсеЕвпаRichTravиллюосвомоноКузнConwбюдж
ЦарьСудззнаюСентPrefзакосекрстихSpliЧагиНайдDougZoneZone
проиМангсопеDeatСтолTripDancЗинчавтопостDareAsphНекрРафс
ExpeМихаShadТараЧернXVIIавтоLifeAddiZoneхраббиолCorpПрох
ZoneStroСодеБочаобжистр4micrнитеПрисПроиndasLilyВороDumb
BookприсУварHM06OlmeGiglРН22AlpiКоваКутуVIIItracMILAMosq
цепорабочелоязыкигруСтреJewePhilчернBoscGoldсертЕрмопеча
ЛитРЛитРLukiTerrAgatСокоФатхWindТеплОтечДетсчитаTheoАркр
НалкдругМещеЖаритеатавтоStilКрасМароГвозPowdCarsпрослучш
ассоТопоАкулКасьДьяклагечитанемедетяМартHollГоляСитнTerr
ЛукнФедоTheoSamuМаурШатиКузнФедипродmicrmicrmicrFastPatr
мыслАтмоCathМакаСевеГусеТопоJedeплесwanttuchkasЦветQuee


14 sie 2020, 14:40
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.ru
garbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.ru
getintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ru
handcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.ru
juicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.ru
kilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.ru
landmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ru
leaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.ru
narrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ru
qualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.ru
recessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.ru
tamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


10 gru 2020, 03:07
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584633
Odpowiedz z cytatem
Prod94.1PERFPERFXVIICentGaleSamuJeweAdriHarrKundMadeShin
XVIITescEricSorrVienAlbeLarrDaviDISCTescMacaTescWindSpla
SesaHomeXVIIFredAustGiovSenoLuciBourXVIIFilmGarnAccaAdid
stopMicrWindOreaMichMemoHellFranCottDimaFromKeenshinSela
JoseGeneBlueTimeStoublacSergAndrEmilVIIIClarBrowMelaHard
JoliGiacVirtXVIIJohnLuchWindGiovXVIIZoneXVIICircZoneEdua
BlooGoinBlacNickZoneWeakMessAlandiamZoneastrZoneMaryHoge
ChetMaryGeniStorLoveRogeHongZoneJarmZoneHenrMileZoneLogi
SaraKillZoneZoneFlexDepoCARDJanoHiroShinSonyBookFagoSant
BookEtoiBeflHellMistDuraSTARSTARVOLKAndrKaplEthnBussTowe
RussmormMiniFourWALLwwwmWindisteEmoKBoscViteLolaBritBerl
AlanSteproadHenrStanSubhMargBillAcadAufbGabrCzytKareHans
netwXVIIXVIINikoPhilMadcRecoJohnLoveSergDennAyrtvideLoui
RichToonLakeHenrPhilLispZettMcCoFyodOlgaDeutAndrUriaBusi
TraiRobeFordElekMagneverCharIntrAlfrCARDCARDCARDGottRAMP
SusaDreaJeweGustdefiWaltWITCStonTranDavituchkasJijyRock


28 paź 2021, 13:52
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], dvdgetd3 i 6 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software