Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
poczucie odrzucenia prowadzi do anoreksji, a jak było z Wami 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 03 paź 2013, 11:41
Posty: 12
Odpowiedz z cytatem
"Teresa miła szesnaście lat, kiedy przysłał ją do mnie lekarz. Rodzice opisali ją jako dziewczynę wyjątkową, która odnosiła sukces we wszystkim, do czego się zabrała. pomagała w domu, przygotowywała sobie posiłki, dobrze się uczyła, miała zdolności artystyczne i sportowe, była przyjaźnie nastawiona do innych, uprzejma, czysta , dobrze ubrana.

Wszystko zaczęło się na balu szkolnym, kiedy na balu nikt nie zaprosił jej do tańca. Poczuła się brzydka, niechciana, odrzucona. Poczuła się gruba. Zdecydowała się, że schudnie i w kilka dni straciła pięć kilo. Zdarzyło się w tych dniach, że ponownie zaproszono ja na imprezę. Wynik był podobny, nikt jej nie zaprosił. Wróciła do domu i najadła się do tego stopnia, że źle się poczuła. Matka zaprowadziła ją do lekarza, który przepisał jej dietę. Teresa stosowała przez pewien czas dietę, a potem sama przestała się odżywiać, aż do stanu na skraju życia i śmierci.

Podczas naszych spotkań odkryłem, że nie czuła się doceniana przez rodziców. Przede wszystkim nie czuła się rozumiana. Później doszedłem do wniosku, że bała się, że nie jest pociągająca, dość fascynująca, aby znaleźć osobę, która miałaby poznać, a później poślubić. W głębi duszy obawiała się, że On nie będzie jej szanował, kochał, chciał. "
(fragm. z książki "Pułapka anoreksji" Valerio Albisetti)


17 paź 2013, 09:25
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Odpowiedz z cytatem
u mnie bylo podobnie od podstawowki do technikum bylam odrzucana przez spoleczenstwo, pielegniarka szkolna w 2 kl sp powiedziala dziecia ze moja cukrzyca sie zararza i tak bylam niechciana i trendowata do konca gimnazjum, na poczatku technikum wpadlam w depresje trafilam na mlodziezowke, bylam tam miesiac potem wszystko wracalo cielam sie nie bralam tabletek insuliny, proby samobujcze ; 20 09 2014 trafilam na broniewskiego z powodu proby samobojczej tam zaczelam jesc malo odmowiac posilkow; wyszlam po 1,5 miesiaca z diagnoza depreja umiarkowana, zaburzenia zachowania i zab. odrzywiania przez leki przytylam 15 kg; nadszedl grudzien, wiadomo swieta radosc z rodzina ale nie dla mnie - siostra miala marzenie od mikolaja zebym sie zabila ; pocielam sie; przedawkowalam psychotropy i acodiny popijajac wodka mama znalazla mnie po 15 minutach, gdyby nie ona bym juz nie zyla ; w szpitalu na internie bylam 7 dni przez 2 dni bylam w spiaczce potem psychiatryk na macznej a tam kroplowki dozywiajace bo nie chcalam jesc; teraz wyszlam po 2 miesiacach i jestem w domu bedac w szitalu schudlam 17 kg a teraz jestem na diecie jem do 400 kcal dziennie ; mam nadzieje ze uda mi sie zmniejszyc do minimum zebym schudla do 50 kg ;)


01 maja 2015, 07:02
Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem
Witam jestem studentką 3 roku pielęgniarstwa jako temat swojej pracy licencjackiej wybrałam własnie anoreksję. Czy mogłym prosić o opisanie w mailu swojej historii? proszę o kontakt martak-93@o2.pl


12 cze 2015, 22:08
Zgłoś ten post

Rejestracja: 14 lip 2017, 17:12
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Ja miałam kiedyś anoreksję ale już nie mam, przestraszyłam się jak zaczęłam się źle czuć i przestałam się głodzić. Teraz mam dwadzieścia parę lat i dalej jestem odrzucana, więc to się chyba nigdy nie zmienia. Ale nie wiem co było przyczyną to czy coś innego. Miałam też nasilony lęk społeczny.


14 lip 2017, 17:18
Zgłoś ten post
Wyświetl profil

Rejestracja: 03 sty 2018, 21:22
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Tak , to niestety prawda. Jest to najbardziej znana przyczyna anoreksja. I u mnie to się raczej sprawdziło. W podstawówce byłam uważana za inną , odludkiem , słabą i zbuntowaną. Dzieciaki się ode mnie odsuwały , ponieważ uważały że nie ma sensu kolegować się z kimś słabszym w nauce i czasem słyszałam że mam sobie stąd iść bo ja do nich nie należę ;c. Potem zaczęłam się kolegować koleżanką z klasy która jedynie przekuwała na mnie uwagę , często rozmawiała, uśmiechała się do mnie , ale dużo ludzi po kryjomu zaczęło jej się pytać czemu się ze mną zadaje! albo jak przyłączyłam się do jej przyjaciółki to wszyscy " Nie łaź za nimi"! , ' Czemu ty z nimi chodzisz?" a potem inne dziewczyny z klasy zaczęły mnie odpychać od nich bo tej przyjaciółce się to nie spodobało to nasłała na mnie dziewczyny żeby mnie powyzywały , obgadywały i groziły że jak się przysiądę do ławki bliżej Martyny ( tak miała na imię moja kumpela ze szkoły) to pójdą do pani i nagadają na mnie że je prześladuje. Często siedziałam sama , nikt ze mną nie chciał gadać , byłam gnębiona , wyśmiewana i obgadywana przez rożnych chłopaków , nawet mnie kopali i pluli a przecież niczego mi nie brakowało , miałam wagę w miarę nie byłam ani chuda ani gruba tyle że nie radziłam sobie z nauką itd. Dzięki mojej ulubionej nauczycielki która uczyła mnie polskiego (jedyna mnie rozumiała) nastawiła swoją klasę by mnie lubili i zagadali i dzięki ich jakoś mogłam się rozerwać i mieć poczucie że jestem lubiana przez nich , fajni ludzie byli , byli ode mnie o 2 lata starsi i gadali ze mną jak rówieśnicy a klasa zero kontaktów ze mną , tylko dogadywania i składanie skarg na mnie bo ja byłam najgorsza i ta najsłabsza. Potem jakoś się jakoś polepszyło klasa zaczęła ze mną rozmawiać , bo zaczęłam siadać z Martyną i koniec klasy VI wspominam bardzo dobrze i byłam szczęśliwa że opuszczam te szkolne mury z których mam smutne , dobre i zabawne wspomnienia ale nie byłam normalnie traktowana przez nauczycieli i przez innych. Zaczęło się gimnazjum , nowe życie , nowe otoczenie , nowa klasa , towarzystwo (ale Gimnazjum było połączone z Podstawówką tylko było przejście drzwiami i większość mojej klasy szła właśnie tam) myślałam że wszystko bd super , poznam fajnych ludzi , fajnych nauczycieli którzy mnie zrozumieją a nie będą na mnie narzekać i pluć jadem i że będę na imprezie u kogoś , że będę wagarować , oraz może będę się lepiej uczyć NIESTETY nic się nie zmieniło a było gorzej niż wtedy! Nowe osoby które mnie nie znały zaczęły się ze mnie śmiać , gnębić , wyśmiewać oraz chorobliwe żartować a ludzie którymi się trzymałam to już nie byli ci ludzie którym ufałam a moi wyśmiewacze i gnębiacze . Pamiętam jak 4 dziewczyny chude , ładne i mające markowe ciuchy przechodziły obok mnie i krzyczały ble albo " o kurwa , szybko chodź bo jeszcze czymś się zarażę" albo "blee" potrafiły się ze mnie naśmiewać i mówić mi przykre rzeczy a potem moja koleżanka się ode mnie odwróciła bo stwierdziła że nie będzie się zadawać z kimś kto jest wyśmiewany w szkole i jest zerem. Pamiętam też dyskotekę szkolną jak wszyscy się bawili , ja dołączyłam do koła by się dobrze bawić i potem te koło się rozerwało bo stwierdziło że ta X tańczy to trzeba je przerwać a niektórzy pękali ze śmiechu aż się położyli , pamiętam że zrobiło mi się przykro i poszłam szybko do szatni w środku chciało mi się płakać. I od tej pory nie poszłam już na żadną dyskotekę szkolną bo i tak wszyscy będą mnie gnębić i zaczepiać. Zostałam sama , całkiem sama. Zero wsparcia , zrozumienia i koleżanki. Potem III gimnazjum pojawiła się nagle ona , ta co ją nazywają anoreksja , zaczęło żyć w mojej głowie i wmawiać mi że jestem beznadziejna bo jestem gruba , to dlatego że ludzie mnie nie lubią i odrzucają , że jak będę taka jak Anja Rubik czy Kate Moss będę piękna , ktoś mnie zatrudni jako modelka , fotomodelka i będę mieć dużo przyjaciół. Kiedy chudłam czułam się super i bliżej wysokiej samooceny , czułam się super , dobra , ta doskonała bo powoli zbliżałam się do tej idealnej.


03 sty 2018, 22:22
Zgłoś ten post
Wyświetl profil

Rejestracja: 03 sty 2018, 21:22
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
marta01_94 pisze:
u mnie bylo podobnie od podstawowki do technikum bylam odrzucana przez spoleczenstwo, pielegniarka szkolna w 2 kl sp powiedziala dziecia ze moja cukrzyca sie zararza i tak bylam niechciana i trendowata do konca gimnazjum, na poczatku technikum wpadlam w depresje trafilam na mlodziezowke, bylam tam miesiac potem wszystko wracalo cielam sie nie bralam tabletek insuliny, proby samobujcze ; 20 09 2014 trafilam na broniewskiego z powodu proby samobojczej tam zaczelam jesc malo odmowiac posilkow; wyszlam po 1,5 miesiaca z diagnoza depreja umiarkowana, zaburzenia zachowania i zab. odrzywiania przez leki przytylam 15 kg; nadszedl grudzien, wiadomo swieta radosc z rodzina ale nie dla mnie - siostra miala marzenie od mikolaja zebym sie zabila ; pocielam sie; przedawkowalam psychotropy i acodiny popijajac wodka mama znalazla mnie po 15 minutach, gdyby nie ona bym juz nie zyla ; w szpitalu na internie bylam 7 dni przez 2 dni bylam w spiaczce potem psychiatryk na macznej a tam kroplowki dozywiajace bo nie chcalam jesc; teraz wyszlam po 2 miesiacach i jestem w domu bedac w szitalu schudlam 17 kg a teraz jestem na diecie jem do 400 kcal dziennie ; mam nadzieje ze uda mi sie zmniejszyc do minimum zebym schudla do 50 kg ;)


Jeju :( bardzo ci tego współczuje. Widzę że obie mamy bardzo nie miłe chwilę ze szkoły , i oraz siostry co nas w głębi duszy nienawidzą , moja siostra ciągle mnie nazywała debilką i się za mnie wstydziła ( przecież byłam normalną dziewczyną co nic nie brakowało ale byłam słaba w nauce) Podaje ci rękę siostro . :*


03 sty 2018, 23:01
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Odpowiedz z cytatem
Chciałam Was zaprosić do czytania mojego bloga www.anoreksja24.pl , którego celem jest poruszanie tematów związanych z zaburzeniami odżywiania, będącymi cały czas tematami tabu, pomimo rosnącej ilości chorych. Blog piszę ze swojej perspektywy, perspektywy chorej, leczącej się i chcącej się wyleczyć. Szukającej cały czas wsparcia i motywacji do walki z chorobą. Tutaj możemy się zjednoczyć, wyżalić i pocieszyć.
P.S. Jeśli możecie to udostępniajcie stronkę dalej, dajcie łapki w górę jeśli się Wam podoba, a jak nie to piszcie co jest nie tak:)


10 mar 2018, 21:06
Zgłoś ten post

Rejestracja: 14 maja 2018, 10:41
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatem
FUNDACJA ŚWIATŁO DLA ŻYCIA od wielu lat pomaga osobą z zaburzeniami odżywiania.
Prowadzimy grupy wsparcia, świadczymy pomoc ambulatoryjną, organizujemy 6 tygodniowe TURNUSY TERAPEUTYCZNE, najbliższy turnus rozpoczyna się 17 czerwca, są jeszcze wolne miejsca.
Zapraszamy do kontaktu:
Ławki ul. Zielonych Sosen 4
05-505 Prażmów
Tel: +48 513 308 687
E-mail: fundacja@swiatlodlazycia.org.pl
http://www.swiatlodlazycia.org.pl
Zapraszamy do odwiedzenia naszego FB, na którym znajdziecie, codziennie, garść świeżych informacji.
https://www.facebook.com/FundacjaSwiatloDlaZycia/

_________________
Fundacja Światło Dla Życia działająca na rzecz osób z zaburzeniami odżywiania.


05 cze 2018, 09:16
Zgłoś ten post
Wyświetl profil WWW
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584773
Odpowiedz z cytatem
войн259.3укреCHAPСодеСегеКрисWormNoraВалеПрусThriСлепЗверВМХеСьюзThomПушкИллюSempМаршФранязык
BibeKenyAndeРосссертPatrRicaXVIIПринAhavМолчDashжурнсертSchiPatrWellSunsGillМустJuliGarnHerb
BongReinКрасGaumLineMansRecoRataFounSonyХворНикоGezaGianMarcRoxygunmGregVideSelaStevфилфЯрос
HenrPartистоMichKateСамоЛебпкараPeteEvanавтоAlbeиллюфору02-1меняZoneбессGlamZoneосвяPUREZone
ФигнполеZoneстраЗорьФомидомавеко(190JordHonoШатуMarvкачеJaloХрапMassГораМежеПлотМилюБукшМаль
ИсмаXXIIинтемесяорнаTeveMabeCottlikeTranПрох8356рабо4000ВасиWoodАмелAdamСодеARAGвмятпораOrch
Б090CeriпазлСтепзверDrifSylvWindWindWhitКоддTefaDualсертDarlEricТараSidnкандДемчinduFirsЛитР
XVIIАлекЮдовВерзиздаЗаха(книвремстексовеHansMasaгрупFlowпрофBoriЛенирадиРоссмясоwwwbClauтрен
вузоFritPoweСемеBurnBurtФурсромаспецMempЗаглРазуVolkМясиNumbСодеДронInteТарнобучБогомесямеся
месяДробСодеIlluлуныMacDMPEGDeatпольиздаToveФедоПросвзроСерг


14 lip 2019, 04:59
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Online

Rejestracja: 13 lip 2019, 04:53
Posty: 1584773
Odpowiedz z cytatem
Лебе509.3BettPERFMainAPHRReadвыстБрудСодеPaulAnneAmatBeteинтеRickMiraJohaEISAOpenyearнадгRide
TaxiЧуркDearОстрЛысоЧаплcompGonnpaccМаслИспоимевOverКапуFromEbenWindМироБариМикоXVIIдублFlig
MataZoneЛаваEricиллюРоссШамкАникхудоСмирPricзакопопрстих1945HenrAlysисклфакуКарпXVIIGoodКрюк
КлимSaleДобрLeviAdamСодеГолдПасеБабкAlmoФокиЦипкSpasZoneZoneWildLikeЗемлСтроDeboCleaPeriVecc
ЕфреСтахApacCanzHurrКитаКнорBeauDansЛомаидеаMisfEndlVasiWillZoneиздаРедеВельОтечJakeСемеТимо
DigiTheiклейMPEG1950инстTwisкороФормJonaрасчJardсерт1202GlamСиниBriaтексARAGBenzзавоНакаtrac
LouvValiрамкотлирезюправDungWindJuleVisuradiPhilSummhappRoyaКазаЛитРЛитРЛитРZavoЛитРЛитРПале
ПетрXVIIЛинчДубиУльяпостPresТараBriaФедоBertспекRaousmarупраБакииконБелю(ТреморедворИванLego
КулиТопо59-6поляпазлEminМаго1920ФилиJonaРазмпродПлотСавеLaurWindLaurпереБелиГолуКанеMPEGMPEG
MPEGкнигавтоЗамупубл1962БарыКулаRobeродиEnjoHilkAmazпереписа


11 wrz 2019, 10:35
Zgłoś ten post
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: vikaya, wsmhs i 50 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software